کامفن اختلاف استقلال استقلال تراکتور

کامفن: اختلاف استقلال استقلال تراکتور پرسپولیس اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی خبر کتبی حسن روحانی به نواز شریف راجع به حمله به مرزبانان کشور عزیزمان ایران

سفیر کشور عزیزمان ایران در پاکستان خبر کتبی حسن روحانی به نواز شریف را تسلیم وزارت‌خارجه پاکستان کرد.

خبر کتبی حسن روحانی به نواز شریف راجع به حمله به مرزبانان کشور عزیزمان ایران

خبر کتبی حسن روحانی به نواز شریف راجع به حمله به مرزبانان ایران

عبارات مهم : ایران

سفیر کشور عزیزمان ایران در پاکستان خبر کتبی حسن روحانی به نواز شریف را تسلیم وزارت خارجه پاکستان کرد.

به گزارش ایلنا، مهدی هنردوست در ادامه مشورت ها راجع به پیگیری اتفاق تروریستی اخیر علیه مرزبانان کشورمان امروز در ملاقات با زن تهمینه جنجوعه قائم مقام وزارت خارجه پاکستان ضمن گفت وگو راجع به آخرین پیگیری های به عمل آمده راجع به این حادثه، خبر کتبی مدیر جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران خطاب به محمد نواز شریف نخست وزیر پاکستان راجع به این عملیات تروریستی را تسلیم وی کرد.

خبر کتبی حسن روحانی به نواز شریف راجع به حمله به مرزبانان کشور عزیزمان ایران

خانم تهمینه جنجوعه در این ملاقات ضمن تجدید مراتب تسلیت و همدردی عمیق ملت و دولت پاکستان با ملت و دولت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به مناسبت شهادت تعدادی از مرزبان غیور جمهوری اسلامی در اتفاق تروریستی در نزدیک مرز پاکستان، بار دیگر بر تعهد این کشور جهت همکاری با مسئولان و نهادهای ذیربط کشور عزیزمان ایران جهت پیگیری عاجل این اتفاق تروریستی تاکید کرد.

** متن خبر مدیر جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران خطاب به نخست وزیر پاکستان

سفیر کشور عزیزمان ایران در پاکستان خبر کتبی حسن روحانی به نواز شریف را تسلیم وزارت‌خارجه پاکستان کرد.

جناب آقای نخست وزیر؛

جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران همواره ثبات، امنیت و رشد و شکوفایی پاکستان را دستور کار مهم خود در روابط با کشور دوست و همسایه پاکستان می داند و از اینکه بارها به وسیله اشرار مسلح و تروریست های اجاره ای از خاک پاکستان مورد تعرض قرار می گیرد بسیار متاسف هست. مرزهای دو کشور در طول تاریخ مرزهای امن بوده و ساکنان مرزی که از قرابت های قومی و خویشاوندی برخوردارند، همواره در صلح و آرامش زندگی مسالمت آمیزی داشته اند. خاک کشور عزیزمان ایران هیچگاه علیه همسایگان خود از جمله پاکستان مورد سو ء استفاده قرار نگرفته ولی متاسفانه عدم اقدام و برخورد مورد نیاز باعث خسارات و کشته شدن مرزبانان جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و بعضا مردم بیگناه شده است است.

برای چندمین بار است که تعرضات مشابهی از سوی اشرار و گروه های تروریستی از خاک پاکستان علیه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران صورت می گیرد و برغم وعده های مقامات مسئول آن کشور همچنان شاهد تکرار این حوادث تلخ هستیم. متأسفانه امروزه شاهدیم بعضی کشورها با جنگ های نیابتی خود وحدت دنیا اسلام را نشانه رفته و می کوشند با حمایت از کارها تروریستی، خشونت، نا امنی، فقر و عقب ماندگی را جایگزین رشد و شکوفایی و عزت و بهروزی مردم منطقه کنند. ضمن ابراز نگرانی عمیق و تاسف شدید از تکرار تعرضات تروریستی از خاک پاکستان به خاک جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران انتظار می رود جهت حفظ و ارتقاء روابط خوب و برادرانه دو کشور دستور فرمایید مسببین این اقدام تروریستی تحت پیگرد قانونی قرار گرفته و به محکمه عدالت سپرده شوند. سلامت و سعادت جنابعالی و عزت و بهروزی مردم شریف پاکستان را از خداوند متعال آرزومندم.

خبر کتبی حسن روحانی به نواز شریف راجع به حمله به مرزبانان کشور عزیزمان ایران

واژه های کلیدی: ایران | اسلامی | پاکستان | پاکستان | تروریستی | حسن روحانی | اقدام تروریستی | عملیات تروریستی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs