کامفن اختلاف استقلال استقلال تراکتور

کامفن: اختلاف استقلال استقلال تراکتور پرسپولیس اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اجتماعی اجرای سراسری طرح LEZ در سال ۹۷

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران از اجرای سراسری طرح LEZ در سال آینده خبر داد و گفت: براساس لایحه بودجه ۹۷، طرح LEZ در تمام شهر پایتخت

اجرای سراسری طرح LEZ در سال ۹۷

اجرای سراسری طرح LEZ در سال ۹۷

عبارات مهم : ایران

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران از اجرای سراسری طرح LEZ در سال آینده خبر داد و گفت: براساس لایحه بودجه ۹۷، طرح LEZ در تمام شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران اجرایی می شود.

به گزارش مهر، محسن پورسید آقایی صبحگاه امروز در مراسم رونمایی از واحد سیار معاینه فنی خودروها و سامانه نوبت دهی آنلاین در کشور، با بیان اینکه چندین مرکز معاینه فنی ثابت در سطح شهر داریم، گفت: ولی شهروندان جهت دسترسی به آن ها باید مسافت زیادی را طی کنند که با همکاری بخش خصوصی، مراکز سیار معاینه فنی در کشور تولید شد.

اجرای سراسری طرح LEZ در سال ۹۷

وی افزود: تجهیزات واحد معاینه فنی سیار ماشین از آلمان خریداری شده، ولی با کمک سرمایه گذار بخش شخصی در کشور عزیزمان ایران ساخته شده است است و به درخواست شهروندان و در یک مدت معین در محلات مستقر و مردم می توانند از این مراکز استفاده کنند.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به اینکه وقت مورد نیاز جهت معاینه فنی هر ماشین تقریبا یک ساعت هست، اظهار کرد: به این ترتیب مردم تشویق می شوند، نسبت به اخذ معاینه فنی اقدام کنند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران از اجرای سراسری طرح LEZ در سال آینده خبر داد و گفت: براساس لایحه بودجه ۹۷، طرح LEZ در تمام شهر پایتخت

وی با بیان اینکه براساس لایحه بودجه ۹۷، طرح LEZ در تمام شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران اجرایی می شود، گفت: این طرح براساس داشتن معاینه فنی است و اگر خودروی شهروندان معاینه فنی نداشته باشد، جریمه می شوند.

معاون شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه این واحدهای سیار، خودروهای CNG سوز را پوشش نمی دهند، ولی می توانند آزمون معاینه فنی برتر و معمولی بگیرند، عنوان کرد: این واحدهای سیار دستگاه موتور برق دارند، ولی در عین حال می توانند از برق شهری هم استفاده کنند.

پورسیدآقایی در خصوص آخر طرح ترافیک تازه با بیان اینکه براساس طرح ترافیک تازه ۴۰ هزار نفر از مردم به صورت روزانه می توانند وارد محدوده شوند، اظهار کرد: بر این اساس دسترسی مردم عادی به محدوده طرح ترافیک ساده تر خواهد شد.

اجرای سراسری طرح LEZ در سال ۹۷

قیمت طرح ترافیک نسبت به قبل کاهنده است

وی با بیان اینکه قیمت طرح ترافیک روزانه نسبت به دوره های قبل کم کردن یافته هست، گفت: در حال حاضر قیمت ها در دستور کار بررسی شورای شهر هست، ولی قیمت طرح نسبت به قبل کاهنده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران از اجرای سراسری طرح LEZ در سال آینده خبر داد و گفت: براساس لایحه بودجه ۹۷، طرح LEZ در تمام شهر پایتخت

پورسیدآقایی با بیان اینکه مردم می توانند زمانشان را مدیریت کنند، افزود: قیمت طرح از ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان به صورت حداقلی و ۳۶ هزار تومان به صورت حداکثری متفاوت است.

امسال سهمیه خرید سالیانه جهت هیچ گروهی نداریم

اجرای سراسری طرح LEZ در سال ۹۷

وی با اشاره به اینکه امسال سهمیه خرید سالیانه جهت هیچ گروهی نداریم، خاطر نشان کرد: تنها مجوز، جهت افرادی که شغلشان به گونه ای است که باید به طور مداوم در طرح وارد شوند در نظر گرفته شده است که این مجوز تنها به منزله این است که جای این افراد جهت ورود به محدود رزرو شده است است ولی از نظر نحوه پرداخت با دیگران تفاوتی ندارند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران در ادامه عنوان کرد: شهرداری در رویکرد اول خود، راحتی حال شهروندان را در دستور کار قرار داده هست. به گونه ای که ایجاد معاینه فنی سیار و نوبت دهی آنلاین نیز در جهت پاسخگویی به این رویکرد است تا مردم راحت تر و ساده تر به خدمات دسترسی پیدا کنند.

وی با بیان اینکه این روزها وقت و وقت کمیاب هست، افزود: باید تلاش شود تا وقت افراد در پیدا کردن مراکز معاینه فنی و دریافت نوبت تلف نشود که ایجاد این مراکز معاینه فنی سیار به مردم کمک می کند که در محل و منطقه خود به مراکز معاینه فنی دسترسی بهتری داشته باشند. شبیه به این منطق در خصوص ایجاد پمپ بنزین ها نیز مشاهده می شود، به گونه ای که درصدد آن هستیم که پمپ بنزین های کوچک و محلی که دسترسی راحت تری جهت مردم دارند، ایجاد کنیم تا آن ها در صف پمپ بنزین نمانند.

پورسیدآقایی با بیان اینکه به زودی مزایده ایجاد پمپ بنزین های کوچک در مناطق متفاوت شهر برگزار می شود، اظهار کرد: این پمپ بنزین های کوچک در حد راه اندازی ۲ پمپ هستند که باید زمین های مورد نیاز را شناسایی کرده تا به صورت شبانه روزی بتوانند به مردم خدمات دهند.

وی بیان اینکه دومین رویکرد مدیریت شهری کم کردن آلایندگی هست، اذعان کرد: در سال آینده طرح LEZ با قوت و سخت گیری بیشتری اجرا می شود و باید به مرحله ای برسیم که خودروی بدون معاینه فنی در پایتخت کشور عزیزمان ایران نداشته باشیم.

وی افزود: شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران نسبت به تجهیز مراکز ثابت معاینه فنی کارها زیادی انجام داده، چراکه مایل به جریمه افراد نیستیم. براساس قانون، معافیت از معاینه فنی جهت خودروهای نو ۴ سال است و پیشنهاد می شود مالکان تا قبل از اینکه به مرز ۴ سال برسند، نسبت به اخذ معاینه فنی اقدام کنند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران خاطرنشان کرد: متاسفانه معاینه فنی جدی گرفته نمی شود و تعداد خودروهای فاقد معاینه زیاد هست. در حال مشورت با قسمت IT ناجا هستیم تا سطح شهر پوشش کامل داده شود، چراکه در حال حاضر تعداد استعلام هایی که از سامانه ناجا برگشت می خورد، باید کم کردن یابد که در حال برطرف شدن این مسئله هستیم و از سال آینده، کل خودروهای فاقد معاینه فنی چک می شوند.

وی در مورد ورود خودروهای فاقد معاینه فنی در طرح تازه ترافیکی گفت: اگر خودرویی فاقد معاینه فنی باشد و وارد محدوده شود، هم جریمه عدم معاینه فنی و هم جریمه ورود غیر مجاز را پرداخت می کند و باید بگویم اگر خودروی فاقد معاینه فنی در طرح ترافیکی تازه وارد محدوده طرح ترافیک شود، سه نوع جریمه می شود که یکی از آن ها عدم معاینه فنی است که براساس قانون حدود ۵۰ هزار تومان جریمه می شود و دیگری ورود غیرمجاز به منطقه ترافیکی و سوم نیز عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک است که به عنوان بدهی در پلاک ماشین ثبت می شود یعنی باید بگویم اصلا به نفع نیست که خودروی فاقد معاینه فنی وارد محدوده شود.

پورسیدآقایی در خصوص معاینه فنی خودروهای پلیس نیز با بیان اینکه پلیس مجری قانون است و از همه زیاد الزام دارد که قانون مدار باشد، تصریح کرد: نوع پلاک خودروهای پلیس به وسیله دوربین ها کنترل نمی شود، ولی پلاک خودروهای اشخاص به وسیله پلیس کنترل می شوند و خودشان کارهای معاینه فنی را انجام می دهند.

اگر تعداد ماشین در طرح پر شود، پلاک مجوز ورود نمی گیرد

وی در پاسخ به این پرسش که گفته شده است تنها ۱۰۳ هزار ماشین مجاز هستند که وارد محدوده ترافیکی در طرح تازه شوند، ولی چه مکانیزمی وجود دارد که این تعداد کنترل شود، گفت: در طرح ترافیک تازه هر کسی جهت ورود به محدوده باید از قبل پلاک خود را وارد اپلیکیشنی کند که آن را معرفی خواهیم کرد و اول باید مطمئن شود که اجازه ورود به وسیله اپلیکیشن ثبت شده است و اگر تعداد پر شود، اپلیکیشن پلاک را غیرمجاز اعلام می کند و اگر خودرویی به صورت غیرمجاز و بدون ثبت در اپلیکیشن وارد شود، جریمه خواهد شد.

وی ادامه داد: در طرح تازه آینده نگری ما ۴۰ هزار طرح روزانه است که اگر این تعداد پر شود دیگر به کسی اجازه ورود به طرح داده نمی شود. بارها اعلام کردیم که با اجرایی شدن طرح تازه ۲۶ هزار ماشین کمتر واحد محدوده می شوند. آینده نگری ما این است که با اجرای این طرح، ترافیک ۲۰ درصد در ساعات اوج یعنی صبح و بعد از ظهر کم کردن خواهد یافت.

واژه های کلیدی: ایران | ترافیک | ترافیک | طرح ترافیک | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs